• Ataköy 7-8-9-10 Kısım, Nef Ataköy 22-2 B Blok Kat 7.No.151, Bakırköy, İstanbul
  • Pzt - Cmt: 09:00 – 18:00
  • +90 544 972 20 80
Karayolu Taşımacılığı

Karayolu Taşımacılığı

Karayolu Taşımacılığı

UMT Lojistik, uluslararası karayolu taşımacılığında güçlü alt yapısı ile en iyi şekilde hizmet vermektedir. Gerek seçkin tedarikçi ve acente ağı, gerekse yurtdışı şirketleriyle sektöründe lider bir lojistik hizmet sağlayıcı olarak UMT, bugün komple, intermodal, grupaj ve proje taşımalarında müşterilerine esnek çözümler sunmaktadır.

Karayolu Taşımacılığının Önemi Nedir?

Yakın rotalar dahilinde daha güvenilir şekilde yüklerin nakliyesi adına günümüzde karayolu taşımacılığı büyük bir önem taşır. Ev taşımacılığından tutulsun fabrika taşıma hizmetine kadar geniş bir alan çerçevesinde ele alınan kara taşımacılığı, farklı hacimlerdeki ve ağırlıklardaki yüklerin rahatlıkla adrese ulaşılmasına olanak vermektedir. Yükleme ve boşaltma işlemlerinin daha kolay yapılması, kapıdan kapıya hizmet politikası ve kısa sürede ürünlerini sevk edilmesi kara taşımacılığını diğerlerine göre bir adım öne çıkarıyor.

Kara taşımacılığı büyük yüklerde deniz ve tren taşımacılığı ile rekabet içerisindeyken, küçük yükler adına hava taşımacılığıyla önemli bir rekabet yaşamaktadır. Bu açıdan kara yolu taşımacılığı nedir sorusu adına, bütün farklı ağırlıklardaki yüklerin birçok değişik sektör bazında daha güvenilir şekilde ve uygun fiyatlarla kapıya kadar ulaştırılması açıklaması yapılabilir. Özellikle sektörler bazında yoğun şekilde gerçekleştirilen siparişlerin tam zamanında ulaştırılması politikası nedeniyle, karayolu taşımacılığı tercih edilir. Belki de en önemli avantajlarından biri hiç şüphesiz coğrafi olarak geniş bir yol ağına sahip olmasıdır. Bu sayede bütün farklı adreslere söz verilen zaman içerisinde güvenli şekilde ürünler ulaştırılmaktadır.

 Karayolu Taşımacılığında Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Geniş bir hizmet alanı bulunan kara taşımacılığı için farklı unsurlara dikkat edilmesi gerekmektedir.
-Mutlaka taşınacak olan yüklerin miktarına ve hassasiyetine bağlı olarak, çelik kasa iç ve dış bakımı düzenli şekilde yapılmış araçlar buna göre temin edilmelidir.
– Yükleme ve indirme işlemleri konusunda bu alanda tecrübe sahibi olan çalışanlar göreve gelmelidir.
– Asansör sistemleri gibi farklı teknolojik araç ve gereçler mutlaka taşımacılık konusunda dahil edilmelidir.
– Çok küçük eşyalar için özel paketleme malzemeleri kullanılmalıdır.
– Yükler araca yerleştirilirken doğru bir istif yapılması büyük bir önem taşır.
– Büyük küçük fark etmez tüm ürünler sigortaya alınmalıdır.

Bütün bu işlemler ele alındığı zaman kara yolu kargo taşımacılığı nelere dikkat edilmelidir sorusuna istinaden, bu çalışmaların ön plana alınması gerektiği söylenebilir.