• Merkez Ofis
  • Şube
  • Telefon +90 212 665 30 38
  • Nuri Paşa Mah. Zeytinburnu/İstanbul
  • Telefon +90 212 665 30 38
  • Mimar Kemalettin Mah. Fatih/İstanbul
21 Kas

Kurye Taşımacılığı

Kurye Taşımacılığı

Ülkemizde özellikle büyükşehirlerde sokak ya da anayollarda görülen kurye firmaları, insanların kurye taşımacılığı nedir sorusunu sormasına yol açmaktadır. Farklı bir adresten eşya, ürün gıda ya da belge gibi çeşitli dosyaların belirli adrese ulaştırılma işlemlerine, kurye taşımacılığı hizmeti adı verilmektedir. Kurye taşımacılık hizmeti denince akla ilk olarak motorlu kuryeler ile hizmet veren firmalar gelmektedir. İnsan nüfusunun her geçen gün daha da giderek artığı ve insanların büyükşehirlere hızla göç etmesi sebebi ile araç kullanım sayılarında da artış görülmektedir. Artan araçlarda beraberinde trafik yoğunluğunun ortaya çıkmasına yol açmaktadır. Artan trafikte acil olarak ulaştırılması gereken ürünlerin zamanında teslim edilebilmesi için sunulan motorlu kurye hizmetleri, motorlu araçların trafiğe takılmadan hızlı şekilde gidebilmesi için daha çok tercih edilmektedir.

Kurye Taşımacılık Hizmet Çeşitleri Nelerdir?

Her ne kadar kurye taşımacılık hizmetlerinde akla ilk olarak motorlu kuryeler gelmiş olsa da, ağır ve büyük boyutlu ürün ya da eşyaların taşınabilmesi için özel araçlar, kamyonlar ve hatta uçaklar dahi kullanılabilmektedir. Özellikle dış ülkelere gönderilmesi gereken ürünler için kullanılan uçak kurye taşımacılık hizmetlerinde, denetim ve sürekli kontrol oldukça önemlidir. Ülkemizde de sayıları giderek artmakta olan kurye firmaları, özellikle 7/24 aktif olarak hizmet sunma ilkesi ile hareket etmektedir. Acil ürün teslimi için sunulan VIP kurye hizmetlerinin yanı sıra, motor kurye, gece kurye, Express kurye gibi çeşitler, kurye firmaları tarafınca özel şekilde sunulmaktadır.

Kurye Hizmetlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Firma ya da şirketler tarafınca oldukça tercih edilen kurye hizmetlerinde oldukça önemli evrak, dosya, zarf ve belge gibi ürünlerin transfer edilmesi yani teslim edilmesi işlemleri olduğu kadar, farklı adreslerde dostu, çocuğu veya bir yakını olan kişilere gıda ya da ürün gönderimi de yapılabilmektedir. Kurye firmalarını tercih etmek isteyen kişiler tarafınca kurye taşımacılığı nelere dikkat edilmelidir sıkça sorulmaktadır. Öncelikle ulaştırma ve teslim amaçlı kullanılan motor, otomobil ya da kamyon gibi çeşitli araçların düzenli olarak bakım ve onarım işlemlerine yer verilmesi gerekir. Bunun dışında gönderimi sağlayacak olan kurye personellerinin güler yüzlü ve işinde deneyimli olması gerekir. Müşterinin istediği zaman dilimleri için teslim işlemleri, mümkün oldukça özenli şekilde yerine getirilmeli ve adreslerin daha kısa süre içerisinde bulunabilmesi içinde özel cihazların kullanılması gerekmektedir.