• Merkez Ofis
  • Şube
  • Telefon +90 212 665 30 38
  • Nuri Paşa Mah. Zeytinburnu/İstanbul
  • Telefon +90 212 665 30 38
  • Mimar Kemalettin Mah. Fatih/İstanbul
26 Tem

Fuar Taşımacılığı

Fuar Taşımacılığı

Fuar taşımacılığı, farklı ürün ve hizmetlerin ulusal ya da uluslararası fuarlarda geniş çaplı bir tanıtım yapılması için gerçekleştiren organizasyonlar bütünüdür. Özellikle hem dünya çapında hem de yurt içi gerçekleştirilen fuarlar, firmaların kendi sektörlerine ait ürünlerinin müşteri odaklı tanıtımını yapılmasına en büyük desteği sunar. Tabii öncelikle doğru bir hizmet politikası altında mutlaka fuar standı ile malzemelerinin profesyonel bir anlayış içerisinde taşınması gerekmektedir. Bu konuda büyük bir tecrübe bir sahibi olan firmalar, kadrosunda uzman çalışanlarla destek vermekte ve fuar organizasyonu nerede yapılıyorsa tam zamanında malzemeleri ve stantları getirerek kurulumu gerçekleştirilmektedir. Bu işlem çok hassas bir yapı altında ele alınmalı ve fuar taşımacılığı nedir sorusunun cevabını profesyonel olarak vermelidir.

Fuar Taşımacılığı Tam Kapasiteli Bir Çalışmadır

Baştan sona detaylı bir çalışma ile gerçekleştirilen fuar taşımacılığı hizmeti, farklı işlemleri ele alarak gerçekleştirilir. Özellikle tanıtımı yapılması gereken ve sergilenmesi arzu edilen ürünleri taşıyacak olan stantların ve diğer malzemeleri nakliyesi, montajı ve demontajı aynı hizmet çatısı altında ele alınmalıdır. Bu sayede uzman kadro ile kısa süre içerisinde organizasyon başlamadan önce stantlar hazır hale getirilir ve ürünler yerleştirilir. Mutlaka bu konuda tek elden bir hizmet alınmasına da dikkat edilmelidir. Bu sayede aşamalı bir şekilde plan ve program dahilinde, bütün işlemler tek bir çatı altında uygulanarak söz verilen zaman içerisinde fuarı hazır hale gelinir.

Fuar Taşımacılığında Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Bu konuda ilk olarak mutlaka profesyonel bir destek sağlayan ve büyük bir tecrübe sahibi olan firmadan destek almak büyük bir önem taşır. Aynı zamanda standın ve malzemelerin kurulumunun sağlam bir yapı altında gerçekleştirilmesi gerekir. Bu sayede fuar alanında çok yoğun zamanlar yaşandığında dahi ürünler güven içerisinde tutulur. Özellikle nakliye aşamasında fuar taşımacılığında nelere dikkat edilmelidir sorusuna istinaden, mutlaka ürünlerin miktarına ve hassasiyetine bağlı olarak çelik kasa son model sağlam araçlar temin edilmelidir. Aynı zamanda bu araçları kullanacak ve eşyaların sorusu şekilde nakliyesini olanak tanıyacak belge sahibi şoförler eşliğinde malzemeler ve standlar fuar alanına getirilmelidir. Bütün nakliye montaj ve demontaj işleminin yanı sıra, tek bir elden gerçekleştirecek bu işlem çok uygun fiyatlar altında elde edilmelidir.